Certyfikowane kursy online to jedna z najpopularniejszych usług w sieci. Podpowiadamy, jakie adresy warto znać, aby mieć pewność, że szkolenie jest wartościowe i przyniesie wymierne korzyści.

Dobre szkolenie online – zanim wybierzesz…

  • Określ precyzyjnie: kategorię lub tematykę szkoleń, poziom znajomości tematu, budżet; tygodniową oraz całkowitą ilość godzin, jaką chcesz przeznaczyć na naukę.
  • Jeśli jesteś na etapie osoby początkującej („jak się uczyć programowania?”, „od czego zacząć naukę z grafiką?”) celuj w tzw. ścieżki rozwoju i moduły.
  • Przemyśl wybór wersji językowej szkolenia: PL, ENG, ENG z napisami.
  • Sprawdź, czy szkolenie jest dostępne w aplikacji na telefon.
  • Zapoznaj się z opiniami użytkowników.
  • Pytaj o certyfikaty i ich realną wartość/rozpoznawalność w branży.
  • Pytaj o zniżki, promocje, opcje abonamentowe – większość platform daje zniżki m.in. uczniom, studentom i nauczycielom.

W razie wątpliwości wykorzystaj trial – sprawdź szczegółowy spis wykładów, poproś o podgląd ćwiczeń. Warto też kontaktować się bezpośrednio z autorem szkolenia/mentorem i zadawać pytania.

Popularne platformy ze szkoleniami:

1. https://strefakursow.pl/ 

Bogata oferta kursów z 6 podstawowych kategorii: Programowanie, IT, Fotografia i wideo, Projektowanie, Biznes i marketing, Rozwój osobisty. Kategorie główne można łatwo przeglądać według tematów, technologii lub ścieżek kariery. Przy wyborze kursu warto zwrócić uwagę m.in. na jego popularność i opinie użytkowników. Każdy z kursów ma przypisany poziom zaawansowania, ilość lekcji/wykładów oraz ilość dostępnych materiałów szkoleniowych. Średnie ceny szkoleń: od ok. 60 zł za dostęp, 20% zniżki na pierwsze zamówienie. Szkolenia dla zespołów/pracowników: 4 pakiety abonamentowe, najtańszy (“Starter”) od 39 zł netto z licencją dla 10 użytkowników.

2. http://eduweb.pl/ 

Popularna platforma szkoleniowa z materiałami podzielonymi na 5 głównych kategorii: Grafika i interfejsy, Fotografia i Photoshop, Programowanie i WWW, Marketing i Biznes, Wideo i Audio. Każdą z kategorii można przeglądać według zainteresowań lub określonych technologii. Dostępne są także kompletne ścieżki kariery – czyli certyfikowane, płatne szkolenia z dostępem do wsparcia ekspertów. Studenci, uczniowie i nauczyciele otrzymują 50% zniżki.

3. https://www.udemy.com/ 

Najpopularniejsza, międzynarodowa platforma z kursami imponuje zarówno ilością szkoleń (ok. 155 tys.), jak i popularnością wśród użytkowników (ponad 40 milionów uczestników). Kursy są dostępne w 65 wersjach językowych. Duży plus to ogromna rozpiętość i różnorodność tematów. Na Udemy znajdziesz zarówno standardowe szkolenia marketingowe, kursy IT, jak i te związane z rozwojem osobistym. Przy wyborze kursu warto zwrócić uwagę na: rankingi, oceny, popularność, poziom zaawansowania, język (dostęp wersji z napisami), dostęp do modułów płatnych i bezpłatnych. Zaletą Udemy są regularne promocje: najtańsze kursy można wykupić już od 47 zł.

4. https://www.skillshare.com/ 

Anglojęzyczna platforma z kursami z kategorii umiejętności kreatywnych. Wśród dostępnych szkoleń znajdzie się coś dla miłośników designu, ilustracji, fotografii, obróbki filmów, ale też np. kursy z kreatywnego pisania po angielsku. Ciekawe materiały szkoleniowe znajdą także fani UX/UI oraz marketingu. Warto zwrócić uwagę na kursy dla freelancerów – w tym szkolenia dotyczące m.in. produktywności, wyceny pracy, budowy sklepu online oraz tworzenia własnej marki. Platforma udostępnia kursy darmowe i płatne. Przed wykupieniem opcji Premium warto przetestować podstawowe funkcjonalności platformy (trial 7 dni).  

5. https://www.domestika.org/ 

Domestika to kolejna platforma z kursami online, które można polecić osobom pracującym w branżach kreatywnych. Kluczowe kategorie szkoleń dotyczą m.in. ilustracji, grafiki, fotografii, sztuk pięknych, animacji i designu. Użytkownik ma do dyspozycji m.in. kompletne moduły szkoleniowe do nauki pakietu Adobe. Dostępne są także materiały dla fanów technologii, architektury i kaligrafii. Kursy można przeglądać według popularności i oceny użytkowników. Subskrypcja roczna w promocji to koszt ok. 129 zł.

6. https://www.pluralsight.com/

Profesjonalna, rozbudowana platforma z kursami dla osób pracujących głównie w branżach technologicznych. Duży wybór szkoleń z kategorii IT, AI, nowych technologii i cyberbezpieczeństwa. Wśród dostępnych materiałów znajdują się też szkolenia z designu, architektury i biznesu (od zarządzania projektami, przez komunikację w zespole, po naukę Agile i Kanban). Prosta wyszukiwarka pozwala na sprawne przeglądanie dostępnych kursów według tematyki lub poziomu zaawansowania. Przy rocznej subskrypcji użytkownik otrzymuje 33% zniżki.

Write A Comment

Partnerzy: Prezent Simple